Wróć   Sdcv.pl - Forum komputerowe > HydePark > Polityka i społeczność

Polityka i społeczność rozmowy na tematy polityczne, wymiana zdań, dyskusje 
Narzędzia wątku
Stare 28-05-10, 14:42   #21
Nordbard
..:: Member ::..
 
Awatar Nordbard
 
Dołączył: Jul 2009
Skąd: Nord Kingdom
Wiek: 29
Posty: 127
Rozdane podziękowania: 34
Podziękowano mu 9 razy
Siła reputacji: 47
Nordbard
Domyślnie Odp: Wybory Prezydenckie 2010

Zamieszczone przez friqq
Czy w ogóle zamierzacie iść na Wybory Prezydenckie 2010?
Nie ma przecież nic do stracenia, więc głupotą byłoby niepójście.
Czy za słuszne uważacie kandydowanie Jarosława Kaczyńskiego na stanowisko które to do niedawna sprawował jego tragicznie zmarły brat?
Ujmę to krótko: po trupach do celu.
Zamieszczone przez 30kamilq
Myślę że ludzie będą głosować na Jarosława Kaczyńskiego, ponieważ mieli ''zaufanie" do jego brata
Pod jakim względem? Jacy ludzie?
Zamieszczone przez friqq
nie chciał bym aby z osądami nad Jarkiem stało się tak jak w przypadku jego brata o którym zaczęto mówić dobrze dopiero po jego śmierci
Hah, tego akurat możesz być bardzo pewnym.
Zamieszczone przez piotr12
Komorowski to nie jest dla mnie kandydat na prezydenta
Nic nie chce zrobić ani zmienić, więc nie wiem, czemu to on miałby być prezydentem. Jego program wyborczy jest biedny jak mysz kościelna (i wcale nie o pieniądzach tu akurat mówię).
Zamieszczone przez friqq
miał swoje 5minut po śmierci Kaczyńskiego a teraz niech by wracał do piaskownicy
Nie wypada się nie zgodzić, gdy prawdę powiadają.
Zamieszczone przez jupiter12
Ja albo nie zagłosuję albo oddam nieważny głos. Moim zdaniem wygra pewnie jarek niestety :(
Wygra, oczywiście. On albo Komorowski. Dzięki takim ludziom, jak Ty. Media do tego stopnia sprały ludziom mózgi, że nie widzą innych alternatyw, niż Komorowski i Kaczyński, ci, których stać na najdroższe kampanie wyborcze. O reszcie się nie mówi, bo przecież po co? A niewielu ludzi pofatyguje się, by poznać innych kandydatów i ich programy. Jeśli więc chcesz, żeby Jarosław Kaczyński nie wygrał, wybierz kogoś innego, kto się lepiej nada na piastowanie tej funkcji, proste.
Zamieszczone przez friqq
zatem po co w ogóle chcesz iść do urny? żeby sie pokazać?
No właśnie, toż to marnowanie cennego głosu, który mógłby coś zmienić!
A jeśli już odpuścicie sobie wybory to potem prosze nie narzekać na tego kto wygra.
Ale tak, niestety, prawdopodobnie będzie. :/

I dopóki dla ludzi istniał będzie w głowie tylko Kaczyński i Komorowski, wielcy prawdopodobne będzie, że któryś z nich wygra. Czy ktoś zadał sobie jednak pytanie: "Co oni mogą zrobić?" "Jakie mają programy wyborcze?" Chciałem przypomnieć, że kandydatów jest więcej niż dwóch. I na każdego z nich możemy zagłosować, takie jest bowiem prawo, o czym chciałem przypomnieć.
Dziękuję za uwagę.
Nordbard jest offline  
Stare 28-05-10, 21:37   #22
tomato
..:: sDcv Member ::..
 
Awatar tomato
 
Dołączył: Feb 2008
Posty: 323
Rozdane podziękowania: 17
Podziękowano mu 10 razy
Siła reputacji: 58
tomato
Domyślnie Odp: Wybory Prezydenckie 2010

Ble Ble Ble ..... A Jarek i tak wygra :) Polskie Partie Polityczne - Wolny Sondaż Prezydencki 2010 Zagłosujcie i zobaczcie wyniki zalogowanych użytkowników .
tomato jest offline  
Stare 29-05-10, 11:41   #23
GTASA
\m/ Ave Satan \m/
 
Awatar GTASA
 
Dołączył: Nov 2008
Skąd: deathsite
Wiek: 31
Posty: 1,471
Rozdane podziękowania: 71
Podziękowano mu 91 razy
Siła reputacji: 102
GTASA GTASA GTASA GTASA GTASA GTASA

Awards Showcase

Domyślnie Odp: Wybory Prezydenckie 2010

To jest dopiero Jaro cala rodzina by mu umarla, a ten nadal by sie pchal na prezydenta, Donald ostatnio przegral to dal se spokoj. Tak naprawde obojetnie na kogo zaglosujecie i tak zaden z nich nic nie zrobi, wybieracie jedynie tego na ktorego mozecie patrzec z mniejszym obrzydzeniem lub w niektorych przypadkach co glosi wasz Ojciec maybach Rydzu
GTASA jest offline  
Stare 29-05-10, 15:51   #24
tomato
..:: sDcv Member ::..
 
Awatar tomato
 
Dołączył: Feb 2008
Posty: 323
Rozdane podziękowania: 17
Podziękowano mu 10 razy
Siła reputacji: 58
tomato
Domyślnie Odp: Wybory Prezydenckie 2010

Zamieszczone przez MARK_68 Zobacz posta
Ładnie pięknie tylko to nie twoje przemyślenia kolego Tomato .Napisz prawdę czyj to tekst a nie podpisuj się pod nim.Jak zawsze nic własnego i nic konstruktywnego.Szkoda słów....
Zapomniałem to zacytować :) Jak Ci się podobało to masz tu jeszcze sobie poczytaj
Elektorat PO tworzą nastepujące grupy:


1. Zdegenerowana młodzież, pozbawiona zasad i moralności, często mająca problemy z prawem, nadużywająca "używek" i w dodatku mająca kompleksy na punkcie swoich studiujących/robiących karierę kolegów i koleżanek (którzy to z resztą glosują na PiS). Wykształcenie tej grupy sięga najwyżej studiów zaocznych na jakimś pseudo-kierunku (często zaś kończy się na ledwo zdanej maturze, lub nawet na podstawówce), mimo to uważają się za "wybrańców" i bardziej niż jakakolwiek inna grupa gotowi są poniżać i obrażać innych, uważając się za lepszych. Bardzo częste problemy z alkoholem i narkotykami oraz powszechny brak szacunku dla prawa czynią z nich najbardziej zdegenerowana część społeczeństwa. Podpuszczone przez wiadomą opcję polityczną osobniki z tej grupy tworzyły trzon tzw. "protestów antywawelskich", dzięki czemu mogliśmy na własne czy ujrzeć "młody i wykształcony, z dużego miasta" elektorat PO.

2. Rozmaici pospolici przestępcy, drobni złodzieje, geszefciarze, "kręciciele lodów", wyłudzacze rent i inne szemrane towarzystwo, widzące w PO szansę dla pozostania bezkarnymi. Rozkład państwa pod szyldem PO sprzyja ich działalności i daje im pewność że "nie wpadną", a nawet jeśli, to "rządy miłości" wszystko im wybaczą. Do grupy tej można tez doliczyć wszelkich "nowobogackich" biznesmenów robiących pieniądze na ludzkiej krzywdzie, wyzysku pracowników, przekrętach, kruczkach podatkowych i wszelkich innych łajdactwach. Nie bez przyczyny w zakładach karnych PO rządzi niepodzielnie - bandyta wie co dla niego dobre.

3. Medialni półdebile, nie potrafiący odróżnić informacji od opinii, zapatrzeni w "ałdorytety", sporadyczne wierzący w cuda (w tym - cud drugiej Irlandii) i reklamy proszków do prania. Grupa bardzo podatna na wpływy, na ogół też biedna i słabo wykształcona. Choćby stracili pracę i dobytek życia, i tak uwierzą że uczestniczą w Cudzie Gospodarczym, a "za kaczorów było gorzej" - wystarczy że "pan z TVN" opowie jak jest i jak było. Ponieważ dali sobie wmówić że głosowanie na PO dodaje im klasy inteligencji i nowoczesności, to choćby klepali jeszcze większą biedę, to i tak są przekonani o słuszności swojego wyboru. Choćby "rządy miłości i pojednania" pod szyldem O trwały lat 20, będą nadal konsekwentnie twierdzić że za ich biedę odpowiada "ta wredna ścigająca niewinnych ludzi 4RP", bo w końcu, choćby przeczyło to logice, zdrowemu rozsądkowi i codziennym obserwacjom, "wiodący tytuł prasowy" i "Fakty TVN" kłamać nie mogą... Ale czego oczekiwać od patologicznych niereformowalnych głupców i medialnych półdebili?
Warto zauważyć że niejednokrotnie oni lub członkowie ich rodzin należą jednocześnie do najbiedniejszej części grupy 2.

4. Agenci dawnych służb wraz z rodzinami, upatrujący w PO szansę na utrzymanie statusu quo gwarantującego im gigantyczne przywileje, bezkarność i medialną "niewidzialność". Do tej grupy można doliczyć również licznych TW donoszących kiedyś na kolegów i znajomych, a zajmujących obecnie wysokie państwowe stanowiska (w tym na uczelniach) i panicznie bojących się lustracji, mogącej zrujnować zarówno ich niesłusznie zdobyta pozycje zawodową jak i zakłamane życie towarzyskie. Ogromne wpływy m.in w mediach, na uczelniach i w instytucjach finansowych pozwalają im wspierać PO w stopniu daleko wykraczającym poza normy demokracji i suwerennego kraju, mają jednak pełna świadomość że PO im się za to odwdzięczy (kosztem Polski i obywateli).

5. Byli działacze PZPR (i organizacji satelickich) widząca że dzięki PO "wraca stare", odnajdujący w PO logiczną kontynuację linii polityczno-kadrowej PZPR i liczący w najbliższym czasie na "udział w kręceniu lodów". Ludzie z tej grupy bardzo często upatrują w utracie suwerenności przez Polskę szansę na partykularne "wybicie się" (a raczej "powrót do łask"), dlatego dziś swoje poparcie wyborcze prawie jednoznacznie deklarują po stronie PO (ci nieliczni, którzy wierzą w jakiekolwiek, choćby komunistyczne, ideały - w SLD). Bezideowa partia potrafiąca zadbać o "swoich", bez wahania odrzucająca dobro kraju i obywateli w imię interesu swojego lub kolesi jest w ich oczach sojusznikiem cenniejszym od PZPR...

6. "Nawróceni Jełropejczycy", wstydzący się faktu bycia Polakami, często emigranci, w rozmowie z dalekimi zagranicznymi znajomymi nie przyznający się do swojej narodowości, w rozmowie z bliższymi znajomymi otwarcie nabijającymi się ze wszystkiego co Polskie. Cechuje ich zerowa znajomość historii, brak wiedzy politycznej (a często też każdej innej, w końcu do pracy "na zmywaku" wiedzy nie potrzeba), mimo to uważają się za "postępowców", co przejawia się ślepym zapatrzeniem we wszystko, co "zachodnioeuropejskie" - nawet jeśli na Zachodzie jest to przez inteligencję powszechnie krytykowane. Grupa równie mocno przekonana o swojej wyjątkowości, co ograniczona intelektualnie. Zdarzają się przypadki robienia przez takich ludzi kariery w mediach, są też mile widziani jako pracownicy ludzi z grupy 4 - stąd też część "polskojęzycznych bezpaństwowców" może się pochwalić dość wysokim statusem majątkowym.

Pamiętaj! Głosując na PO stajesz w szeregu z tymi właśnie ludźmi, i jako jeden z nich będziesz przez, inteligentniejszą i szlachetniejszą część społeczeństwa postrzegany. Nikt Cię nie nazywa degeneratem, bandytą, medialnym półdebilem, agentem, komuchem czy polskojęzycznym bezpaństwowcem - To Ty sam w dniu głosowania decydujesz do jakiej grupy aspirujesz.

Jeśli nie boisz się że sumienie zmusi Cię do pozbycia się z domu luster, oraz godzisz się na utratę moralnego prawa do nazywania się Polakiem, jeśli nie przeszkadza Ci że nie będziesz miał prawa spojrzeć swoim dzieciom w oczy za to, jaką przyszłość im wybrałeś, jeśli świadomość bycia manipulowanym, okłamywanym i okradanym Ci nie przeszkadza, a Honor, Duma, Odwaga, Wolność, Suwerenność, Niepodległość, Patriotyzm, Godność, Uczciwość, Prawo i Sprawiedliwość to dla Ciebie tylko puste słowa - GŁOSUJ NA PO ! ! !
tomato jest offline  
Stare 29-05-10, 17:25   #25
vegeta82
Gość
 
Awatar vegeta82
 
Posty: n/a
Domyślnie Odp: Wybory Prezydenckie 2010

No i pierwszy rodzynek się ujawnił:) ....Smog.pl - Rap o... NAPIERALSKIM! HORROR! Ludzie z jego sztabu wyborczego chyba chcą go całkiem pogrążyć <big_smile><big_smile>
 
Stare 29-05-10, 22:04   #26
MARK_68
..:: sDcv Member ::..
 
Awatar MARK_68
 
Dołączył: Dec 2007
Wiek: 52
Posty: 347
Rozdane podziękowania: 5
Podziękowano mu 12 razy
Siła reputacji: 59
MARK_68
Domyślnie Odp: Wybory Prezydenckie 2010

Zamieszczone przez tomato Zobacz posta
Zapomniałem to zacytować :) Jak Ci się podobało to masz tu jeszcze sobie poczytaj
Do PISU tez pasuje jak ulał. Ale musiałbym byc skończonym idiotą , żeby czytac te wypociny jakiegoś nisko upadłego poety hahahah.Do tego poziomu nie spadnę sorki...język chamstwa i agresji.

Kawaler chce nami rzadzic ludzie opamiętajcie się.Jak znacie jakiegoś starego kawalera to czy on normalny jest,bo ja nie znam. Takie pytanie postawie ?

Ostatnio edytowane przez MARK_68 ; 29-05-10 o 22:19
MARK_68 jest offline  
Stare 30-05-10, 20:06   #27
tomato
..:: sDcv Member ::..
 
Awatar tomato
 
Dołączył: Feb 2008
Posty: 323
Rozdane podziękowania: 17
Podziękowano mu 10 razy
Siła reputacji: 58
tomato
Domyślnie Odp: Wybory Prezydenckie 2010

Bronisław "Wpadka" Komorowski przedstawia YouTube - Bronisław "Wpadka" Komorowski przedstawia
tomato jest offline  
Stare 30-05-10, 22:19   #28
vegeta82
Gość
 
Awatar vegeta82
 
Posty: n/a
Domyślnie Odp: Wybory Prezydenckie 2010

No Jarek przestał się udzielać w telewizji , żeby się nie pogrążyć....Jedynie na rosół w niedzielę na wieś pojechał...."...Wsi spokojna, wsi wesoła..." Wpierw cię Lepper nabrał teraz inni chcą:) Tak po prawdzie to nie wiem po co są te przepychanki i swary. Moim zdaniem nie ma dobrego kandydata na prezydenta.Niestety partie się nie wysiliły i nie wystawiły rzeczowych ludzi. PiS i PO jak zwykle nie mają nic mądrego do powiedzenia i kleją głupa obarczając się na wzajem za porażki i to czasem swoje. SLD I PSL nie wiedzą co się dzieje i w którą stronę obrócić chorągiewkę .Pawlak coś tam przebąkuje , że rezygnuje , a Napieralski ma taki sztab wyborczy , że nie wiem czy to nie jakieś kolejne przepychanki w partii i chcą go zblamować.Marek Jurek, Andrzej Olechowski są w tych wyborach mdli i nic nie wskórają . Chroń nas opatrzności przed Lepperem i Mikke (błazny są potrzebne ale w cyrku) Do bani te wybory.<;p> Ps. Podobno Kwaśniewski chce , żeby żona startowała i podobno jak wygra to on poda nowy przepis na dietę. Na samym początku się puchnie jak balon , a potem drastycznie chudnie. Przy tej diecie podobno dużo płynów się pije.......<haha><haha>
 
Stare 31-05-10, 20:14   #29
tomato
..:: sDcv Member ::..
 
Awatar tomato
 
Dołączył: Feb 2008
Posty: 323
Rozdane podziękowania: 17
Podziękowano mu 10 razy
Siła reputacji: 58
tomato
Domyślnie Odp: Wybory Prezydenckie 2010

Zamieszczone przez vegeta82 Zobacz posta
No Jarek przestał się udzielać w telewizji , żeby się nie pogrążyć....Jedynie na rosół w niedzielę na wieś pojechał...."...Wsi spokojna, wsi wesoła..." Wpierw cię Lepper nabrał teraz inni chcą:)
Przynajmniej nie lata PO wałach w gumiakach i nie udaje głównego hydrologa kraju .
Nie twierdzi że wszelka woda i tak spłynie do głównej rzeki Bałtyku :)
I nie wykorzystuje powodzi w kampanii wyborczej . Smoleńskiej też nie wykorzystywał
ale i tak co nie którzy na siłę próbują mu taką łatkę przykleić .

PS: Na wsi był bez kamer i medialnego rozgłosu wręcz przeciwnie niż Tusk z KomoroWSIkiem . To chyba też o czymś świadczy .
tomato jest offline  
Stare 01-06-10, 09:08   #30
vegeta82
Gość
 
Awatar vegeta82
 
Posty: n/a
Domyślnie Odp: Wybory Prezydenckie 2010

Tak po prawdzie to się nie zgadzam , że nie wykorzystuje....Jednak co do tego hydrologa to jak zwykle obudziliśmy się z ręką w nocniku.Cimoszewicz dokładnie dowiedział się od wyborców dlaczego nie został wybrany ponownie:) Natomiast po nim nastąpiły rządy Buzka , Millera , Belki x 2 no , później był rząd Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego! Więc obarczanie rządu Tuska jest zgoła nieładne.Co zrobiły rządy jego poprzedników żeby wzmocnić i naprawiać wały powodziowe i przygotować Polskę na ewentualną powódź ?? Więc odpowiem: NIC , NUL , ZERO !! Trochę odbiegłem od tematu , ale widzę , że inaczej się nie da , bo twierdzisz , że Jarosław nie wykorzystuje tego w kampanii , ale za niego robisz to Ty:)
 


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Wybory w TV: Wirtualne studio TVN24 passenger57 Nowości Tv-Sat 0 31-05-09 20:17
Tak PiS wygrywało wybory... vegeta82 Polityka i społeczność 1 03-03-09 00:52
JAK ZMANIPULOWANO WYBORY 2007, WARTO PRZECZYTAĆ tomato Polityka i społeczność 6 01-03-09 20:20
Wybory 2007 longer Polityka i społeczność 6 21-10-07 17:09
Wybory juz za niecaly miesiac longer Polityka i społeczność 0 23-09-07 14:07


Narzędzia wątku


Witaj na Sdcv.pl! - Najlepszym forum komputerowym!
Zarejestruj się, a gdy tylko aktywujesz swoje konto, będziesz miał(a) pełny dostęp do zawartości forum!
Nowe znajomości i ciekawe dyskusje, są na wyciągnięcie ręki !Powered by vBulletin®
Copyright © Sdcv.pl 2007 - 2020
Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:30.