Wróć   Sdcv.pl - Forum komputerowe > HydePark > Polityka i społeczność

Polityka i społeczność rozmowy na tematy polityczne, wymiana zdań, dyskusje 
Narzędzia wątku
Stare 15-09-08, 22:09   #51
drakkor
..:: Trial Member ::..
 
Awatar drakkor
 
Dołączył: Jun 2008
Wiek: 40
Posty: 8
Rozdane podziękowania: 0
Podziękowano mu 0 razy
Siła reputacji: 0
drakkor
Domyślnie Odp: TW "BOLEK" Prawda czy Fałsz ?

jak dla mnie Wałęsa może sobie być Bolkiem (chociaż ja te rewelacje nie wierzę) jednak fakt pozostaje faktem, że jego wkład w upadek komunizmu jest na tyle duży, że znacząco przeważa nad jego "ciemną stroną"

inna sprawa to jest nienawiść kaczorów do niego, która jest czysto osobista (Wałęsa wyrzucił ich z ciepłych posadek kiedy jeszcze był prezydentem i nigdy mu tego nie wybaczyli) i teraz po prostu wykorzystują sytuację by się zemścić przy pomocy wiernych wyznawców, a wiadomo, że łatwiej jest oczernić kogoś i zniszczyć dobre imię nie mając nawet solidnych dowodów, niż później to imię oczyścić

Ostatnio edytowane przez Whitch ; 16-09-10 o 10:25 Powód: pisownia
drakkor jest offline  
Stare 16-09-08, 16:00   #52
tomato
..:: sDcv Member ::..
 
Awatar tomato
 
Dołączył: Feb 2008
Posty: 323
Rozdane podziękowania: 17
Podziękowano mu 10 razy
Siła reputacji: 58
tomato
Domyślnie Odp: TW "BOLEK" Prawda czy Fałsz ?

Zamieszczone przez drakkor Zobacz posta
(Wałęsa wyrzucił ich z ciepłych posadek kiedy jeszcze był prezydentem i nigdy mu tego nie wybaczyli)
Prawie się popłakałem :)))) Czy Ty oby wież o czym piszesz ?

Ostatnio edytowane przez Whitch ; 16-09-10 o 10:25 Powód: pisownia
tomato jest offline  
Stare 16-09-08, 21:15   #53
MARK_68
..:: sDcv Member ::..
 
Awatar MARK_68
 
Dołączył: Dec 2007
Wiek: 52
Posty: 347
Rozdane podziękowania: 5
Podziękowano mu 12 razy
Siła reputacji: 60
MARK_68
Domyślnie Odp: TW "BOLEK" Prawda czy Fałsz ?

Panowie nawet piszący książkę o Wałęsie tzw. historycy z IPN-u napisali ,że wyjaśnienie całej prawdy będzie trudne, ponieważ prawdopodobnie akta Bolka są <layer id="google-toolbar-hilite-1" style="background-color: Cyan; color: black;">w</layer> MOSKWIE .Oczywiście tym tokiem myślenia to można każdego załatwić i książkę napisać. Poza tym dzisiaj jeden z geniuszy historycznych piszących tę kupę makulatury podał się do dymisji ,już mu się znudziło pracować <layer id="google-toolbar-hilite-2" style="background-color: Cyan; color: black;">w</layer> IPN-e i pisać bzdury za pieniądze podatników.<big_smile>

Ostatnio edytowane przez Whitch ; 16-09-10 o 10:26 Powód: pisownia
MARK_68 jest offline  
Stare 20-09-08, 10:39   #54
tomato
..:: sDcv Member ::..
 
Awatar tomato
 
Dołączył: Feb 2008
Posty: 323
Rozdane podziękowania: 17
Podziękowano mu 10 razy
Siła reputacji: 58
tomato
Domyślnie Odp: TW "BOLEK" Prawda czy Fałsz ?

Ciekawy tekst znaleziony w sieci dotyczący przemian przed i po 89 roku .
Rzucający trochę światła na prawdę historyczną tamtych czasów i ich skutkach na obecną sytuację polityczną .
Około połowy lat 80-tych wieku XX wymyślono wspólne sprawowanie władzy przez byłych korowców (plus sympatyków KOR-u) i pezetpeerowców. Wykoncypowano, że taki duet delegaci różowej opozycji i delegaci czerwonego reżimu najlepiej poprowadzi nową, już nie peerelowską, lecz demokratyczną Polskę. Kto to wykoncypował? Dwa najtęższe mózgi najtęższy mózg strony reżimowej, osławiony, błyskotliwy rzecznik prasowy rządu, J. Urban, i najtęższy mózg strony opozycyjnej, supergwiazdor `lewicy laickiej" tudzież KOR-u, wodzirej `Salonu" dysydenckiego, A. Michnik.

O Michniku tak pisała znana włoska dziennikarka, B. Spinelli:

`Michnik jest jaskrawym przykładem głębokiej dezorientacji duchowej, która opanowała polską elitę intelektualną. Elitę, która nie chce mieć nic wspólnego z Polską przedwojenną, która nie wie co to znaczy służyć naprawdę krajowi, która żywi pogardę do przedwojennych metod budowania demokracji. Elitę, która jest dzieckiem komunizmu i która siłą rzeczy należy po części do albumu rodzinnego Bieruta, Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego". W kwestii władzy najciekawsze zdanie antysalonowego wywodu pani Spinelli brzmiało: `Michnik zdaje się przygotowywać do dziwnych i przewrotnych sojuszów".

Wiosną roku 1985 A. Michnik, pisząc książkę `Rzecz o kompromisie", wysuwa tezę o potrzebie dogadania się z komunistami. Nieomal równocześnie J. Urban przedstawia swoim zwierzchnikom, generałom Jaruzelskiemu i Kiszczakowi, elaborat proponujący to samo (dogadanie się z reprezentującymi `Solidarność" byłymi członkami KOR-u), mądrze argumentując wedle nauk Makiawela: `Doświadczenie wskazuje, że wczorajszy przeciwnik, wciągnięty w obręb władzy, raczej staje się szczególnie gorliwym sojusznikiem niż utajonym wrogiem". J. Kuroń napisze później (wspominając) o komitywie łączącej A. Michnika i J. Urbana: `Bywali często w cocktail-barze w Bristolu i pijali harcerzyki , to jest wódkę wyborową z grapefruitem".

U schyłku lat 70-ych główną (bo masową) siłą strony opozycyjnej nie był KOR była nią `Solidarność". Triumfująca w 1980, spacyfikowana w 1981-1982, funkcjonująca podziemnie przez całe lata 80-e. KOR rozumiał, że musi tę siłę wykorzystać, wchodząc do niej. J. Narbutt: `Korowcy weszli bocznym wejściem, w ostatniej chwili". Weszli, by grać rolę mózgu (elity intelektualnej związku), czyli pełnić funkcję rozgrywającego, razem z charyzmatycznym półanalfabetą Wałęsą jako legendarnym szyldem i symbolem całego buntowniczego ruchu. W latach 90-ych ukazało się sporo prac dających mnóstwo dowodów na to, że ruch był niezwykle mocno kontrolowany przez bezpiekę (według jednych tylko inwigilowany, według drugich sterowany kierowniczo) prac takich, jak `Służby specjalne atakują", `Imperium służb specjalnych", `W uścisku tajnych służb", `Pajęczyna", `Szpiedzy", `Być szpiegiem", `Konfidenci są wśród nas...", itp. Prace te pisali historycy i publicyści obu stron, a ranga faktograficzna tych dzieł budzi spory, naturalne, zważywszy, iż zawartość deprecjonuje (odmitologizowuje) walkę narodowowyzwoleńczą wielkiego ruchu.

Ciekawsze informacje przyszły z zagranicy. Otóż głośnemu rosyjskiemu dysydentowi, pisarzowi W. Bukowskiemu, udało się spenetrować sowieckie tajne archiwa, gdzie przeczytał o `Solidarności" rzeczy bulwersujące. Australijski polonijny `Tygodnik Polski" pisze o tym tak (artykuł W. Michałowskiego): `Skok przez stoczniowy płot małego człowieczka, któremu po latach najbliżsi współpracownicy nie chcą podawać ręki, był elementem określonego scenariusza. Wieloletniemu więźniowi łagrów i psychuszek, mieszkającemu w Anglii Wołodii Bukowskiemu, można wierzyć. Za prezydentury Jelcyna w Rosji umożliwiono mu dostęp do kremlowskich archiwów. Jego zdaniem w powstaniu Solidarności i w inicjatywach okrągłostołowych znaczącą, jeśli nie decydującą rolę odegrały określone służby. Czy ich przedstawiciele spotykali się pod Waszyngtonem, czy pod Moskwą, nie ma zbyt wielkiego znaczenia".

Według `Salonu" to jest właśnie `spiskowa teoria dziejów". Bolesnym dla `Salonu" ciosem stało się więc ogłoszenie przez IPN w kwietniu 2004 roku tajnych meldunków (szyfrogramów), wysyłanych z Moskwy od roku 1983 do 1989. Spotykali się nie pod Waszyngtonem, lecz pod Moskwą!

Całe piętnaście lat antysalonowi Polacy myśleli, że `okrągłostołowy" spisek nazywa się Magdalenka. Ot, czerwone krasnoludki usiadły sobie w leśnym domku z różowymi krasnoludkami, i gęsto zakąszając (są zdjęcia) wynegocjowały szacher-macher, czyli podział ról tudzież łupów w `transformowanym" kraju. Tymczasem było to tylko niuansowanie układu negocjowanego trochę wcześniej i gdzie indziej. Niuansowanie zresztą nie całkiem definitywne, bo po `okrągłym stole" dalej układ precyzowano, też tajnie i też bezpośrednio z Moskwą. W kwietniowym `Biuletynie IPN" pracownik IPN-u, historyk A. Dudek, opublikował szyfrogramy nadsyłane między 1983 a 1989 do J. Seredy, dyrektora kontrwywiadu MSW, przez Żarskiego (kryptonim), szefa Grupy Operacyjnej Wisła, moskiewskiej placówki kontrwywiadu PRL. Wskazują one, że tak przed `okrągłym stołem", jak i po nim, faraon opozycyjnego `Salonu", A. Michnik, prowadził strategiczne rozmowy z wysokimi figurami `aparatu" Kremla. Ł. Perzyna: ` Weterani opozycji antykomunistycznej, którzy na polityce zjedli zęby, przyznają, że szyfrogramy to porażająca lektura. Niektórzy porównują je do zapisu rozmowy Michnika z Lwem Rywinem (...) Z szyfrogramów płynie wniosek, że władze radzieckiej partii komunistycznej już wiosną 1988 roku były gotowe do dialogu z konstruktywną opozycją w Polsce".

Wniosek słuszny i niesłuszny, bo Moskwa już wcześniej była gotowa do tego. A. Dudek, udzielając wywiadu na temat szyfrogramów, które za zgodą IPN-u opublikował, cofa się do 1986 roku: ` Ludziom Jaruzelskiego grunt palił się pod stopami. Dlatego ekipa Gorbaczowa gdzieś od 1986 roku zdecydowana była na zmianę w Polsce (...) Moskwa od dawna nosiła się z zamiarem podjęcia dialogu z konstruktywną opozycją . Wytypowała ludzi, którzy mieli się w niej znaleźć (...) Jasne, że negocjacje były decyzją władz sowieckich, które same wybierały z kim rozmawiają. Wybrano środowisko lewicy post-korowskiej (...) Rozmowy toczono w pewnym sensie obok Jaruzelskiego, ale nie wbrew niemu (...) Rozmowy toczone przez Michnika w Moskwie były wstępem...". Dudek nazwał te rozmowy `niejawnym kontraktem politycznym".

Ów tajny kontrakt polityczny wzbudził tuż po publikacji IPN-u szok wśród komentatorów. Poseł M. Kamiński (PiS):

` W oparciu o te materiały można zadać pytanie o kulisy powstania III RP. Tam, w Biurze Politycznym KPZR, zapadały decyzje dotyczące zmian w Polsce (...) Decyzje polityczne, jak ma wyglądać Polska po okrągłym stole , podjęto nie w Magdalence, lecz w Moskwie. Wykoślawiło to charakter III RP. Do gospodarki wpuszczono na uprzywilejowanych zasadach nomenklaturę, a w służbach specjalnych monopol utrzymali komuniści. Opozycja dostała gwarancje udziału we władzy i częściowych reform. Za to nasi umiarkowani długo nie wspominali o NATO, zaś wojska radzieckie wycofano dopiero w 1993 roku!".

Krótko mówiąc: chodziło o ratowanie polskich komunistów. Nie udało się to nigdzie indziej. W NRD `rewolucja muru", w Czechosłowacji `aksamitna rewolucja", w Bułgarii wygrużenie Żiwkowa, w Rumunii rozstrzelanie Ceausescu, na Łotwie, Litwie (`rewolucja wieży telewizyjnej") i na Węgrzech oraz w Estonii wszędzie komuniści dostali ciężkiego kopa i już nie mogli się podnieść ku dawnej sile i chwale. W Polsce zostali uratowani tak skutecznie, że mimo formalnego `wyzwolenia" (odpeerelizowania) kraju, przetrwali u władzy jako jej współudziałowcy (gen. Jaruzelski prezydentem, gen. Kiszczak wicepremierem, gen. Siwicki ministrem obrony), co szybko (1993) umożliwiło im demokratyczny powrót do władzy samodzielnej mamy już rok 2004, a prezydent to eks-komuch i rząd jest czerwony również. Nasuwa się analogia z bolszewikami Lenina i Stalina, którzy nie przetrwaliby do roku 1920, gdyby nie skuteczna pomoc wojsk anarchisty N. Machno. Armia Czerwona byłaby rozbita (i to kilkakrotnie) przez armie białogwardyjskie, lecz Machno `trzy razy zawierał tajne porozumienia z władzą sowiecką" (O. Gierczikow) i kolejno sparaliżował białą armię Krasnowa (1918, 1919), białą armię Denikina (1919) oraz białą armię Wrangla (1920). Jedynie dzięki sprytowi i militarnym zabiegom tego człowieka, skutecznie wspomagającego sypiącą się Armię Czerwoną, bolszewizm nie został zmieciony. Tamtejsi historycy (m.in. S. Serehin) wykryli, że oryginalnie nie nazywał się Machno, tylko Michno (zapis w akcie urodzenia) vel Michnenko (zapis w akcie urodzenia jego córki). Wróćmy znowu do naszych spraw.

Ostatnio edytowane przez Whitch ; 16-09-10 o 10:26 Powód: pisownia
tomato jest offline  
Stare 20-09-08, 12:42   #55
MARK_68
..:: sDcv Member ::..
 
Awatar MARK_68
 
Dołączył: Dec 2007
Wiek: 52
Posty: 347
Rozdane podziękowania: 5
Podziękowano mu 12 razy
Siła reputacji: 60
MARK_68
Domyślnie Odp: TW "BOLEK" Prawda czy Fałsz ?

Ta Spinelli to może i znana ale we Włoszech bo w Polsce to chyba nigdy nie była (tzn:że nic nie wie a komentuje).Zresztą czy musisz brać przykład z dziennikarzy i to obcych ,przecież to jedna farsa z tymi agentami . Spalić to wszystko jak to zrobili Węgrzy i mają spokój ,ale my nie , bo Polacy zawsze lubili się babrać w G....E taka nasza elita polityczna o narodzie nie wspominając .<big_smile>

Ostatnio edytowane przez Whitch ; 16-09-10 o 10:26 Powód: pisownia
MARK_68 jest offline  
Stare 20-09-08, 14:06   #56
tomato
..:: sDcv Member ::..
 
Awatar tomato
 
Dołączył: Feb 2008
Posty: 323
Rozdane podziękowania: 17
Podziękowano mu 10 razy
Siła reputacji: 58
tomato
Domyślnie Odp: TW "BOLEK" Prawda czy Fałsz ?

Masz coś na sumieniu ze jesteś tak bardzo zniszczeniem wszystkich dokumentów świadczących o układach, przestępstwach . spiskach ,zdradach ........ ? Jak by na to nie patrzeć jest to nasza historia . Mroczna nie do końca wyjaśniona ale zawsze historia . Niszczyć własną historie ? Jakie to patriotyczne :) )))))) Nie widzisz w tym wszystkim" drugiego dna " czy nie chcesz zobaczyć ?

Ostatnio edytowane przez Whitch ; 16-09-10 o 10:27 Powód: pisownia
tomato jest offline  
Stare 20-09-08, 23:43   #57
mario77
..:: Trial Member ::..
 
Awatar mario77
 
Dołączył: Aug 2008
Wiek: 43
Posty: 8
Rozdane podziękowania: 0
Podziękowano mu 0 razy
Siła reputacji: 0
mario77
Domyślnie Odp: TW "BOLEK" Prawda czy Fałsz ?

Ja jak patrze na ten lustracyjny syf i słucham tego w telewizorni, to tez nieraz sobie mysle ze mogli to dziadostwo spalić kiedys w pi... i byłby swiety spokój.Zamiast rozwiazywac terazniejsze problemy ,a jest ich w pip,to ludzie grzebia w tym bagnie .

Ostatnio edytowane przez Whitch ; 16-09-10 o 10:27 Powód: pisownia
mario77 jest offline  
Stare 21-09-08, 08:42   #58
tomato
..:: sDcv Member ::..
 
Awatar tomato
 
Dołączył: Feb 2008
Posty: 323
Rozdane podziękowania: 17
Podziękowano mu 10 razy
Siła reputacji: 58
tomato
Domyślnie Odp: TW "BOLEK" Prawda czy Fałsz ?

Jakoś inne kraje sobie z tym poradziły tylko nie my . I chyba lepiej zrobić to później niż w cale ! A nie zrobiono tego głównie dzięki Wałęsie .


Zamieszczone przez tomato Zobacz posta

Krótko mówiąc: chodziło o ratowanie polskich komunistów. Nie udało się to nigdzie indziej. W NRD `rewolucja muru", w Czechosłowacji `aksamitna rewolucja", w Bułgarii wygrużenie Żiwkowa, w Rumunii rozstrzelanie Ceausescu, na Łotwie, Litwie (`rewolucja wieży telewizyjnej") i na Węgrzech oraz w Estonii wszędzie komuniści dostali ciężkiego kopa i już nie mogli się podnieść ku dawnej sile i chwale. W Polsce zostali uratowani tak skutecznie, że mimo formalnego `wyzwolenia" (odpeerelizowania) kraju, przetrwali u władzy jako jej współudziałowcy (gen. Jaruzelski prezydentem, gen. Kiszczak wicepremierem, gen. Siwicki ministrem obrony), co szybko (1993) umożliwiło im demokratyczny powrót do władzy samodzielnej mamy już rok 2004, a prezydent to eks-komuch i rząd jest czerwony

Ostatnio edytowane przez Whitch ; 16-09-10 o 10:27 Powód: pisownia
tomato jest offline  
Stare 21-09-08, 11:49   #59
stryjko
..:: Trial Member ::..
 
Awatar stryjko
 
Dołączył: Dec 2007
Wiek: 70
Posty: 13
Rozdane podziękowania: 0
Podziękowano mu 1 raz
Siła reputacji: 49
stryjko
Domyślnie Odp: TW "BOLEK" Prawda czy Fałsz ?

Zgadzam się w pełni z szanownym przedmówcą. Jestem prosty chłop ze wsi, a nie polityk, ale pomimo swych lat pamięć mam jeszcze dobrą. Dlatego nasuwają mi się pewne pytania
-dlaczego nie rozliczono komunistów kiedy prezydentem był Wałęsa....? Bo taka była umowa okrągłego stołu!!!
-dlaczego premier Olszewski w ciągu jednej nocy przestał być premierem...? Bo chciał otworzyć akta IPN, a na to Wałęsa (lub ktoś kto nim kierował) nie mógł pozwolić.
-dlaczego panowie Kaczyńscy nie wywołali sprawy TW Bolek, kiedy Wałęsa przestał być prezydentem....? Bo do władzy doszli znowu komuniści: Kwaśniewski, Cimoszewicz, Miler, Oleksy ( trzej pierwsi panowie do tego celu byli specjalnie szkoleni w Moskwie)
Czy potrzebne są dalsze pytania?

Ostatnio edytowane przez Whitch ; 16-09-10 o 10:28 Powód: pisownia
stryjko jest offline  
Stare 21-09-08, 11:51   #60
MARK_68
..:: sDcv Member ::..
 
Awatar MARK_68
 
Dołączył: Dec 2007
Wiek: 52
Posty: 347
Rozdane podziękowania: 5
Podziękowano mu 12 razy
Siła reputacji: 60
MARK_68
Domyślnie Odp: TW "BOLEK" Prawda czy Fałsz ?

Poradziły sobie zamykając te brednie na klucz jak Niemcy czy Anglicy ,dopuszczając do archiwów historyków a nie idiotów jak w Polsce. Oczywiście że dla Ciebie to ja agent jestem ,jak wszyscy myślący inaczej .Zresztą co za różnica być TW SB czy TW ABW agent jest agent ,no ale przecież możesz powiedzieć że ten z ABW to jest agent nasz zrodzony z najlepszego gatunku ludzi jak TY-prawda. A tak ładnie masz popisane na awatarze ,ale co z tego?

Ostatnio edytowane przez Whitch ; 16-09-10 o 10:28 Powód: pisownia
MARK_68 jest offline  


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Bolek I Lolek Na Dzikim Zachodzie (1986) Fuli Filmy animowane / Anime 2 22-11-19 15:57
zarabianie prawda czy fałsz?? damek21 Off-topic 2 02-01-09 13:04
Towarzysz Bolek i spółka wolf Polityka i społeczność 4 02-08-08 14:25


Narzędzia wątku


Witaj na Sdcv.pl! - Najlepszym forum komputerowym!
Zarejestruj się, a gdy tylko aktywujesz swoje konto, będziesz miał(a) pełny dostęp do zawartości forum!
Nowe znajomości i ciekawe dyskusje, są na wyciągnięcie ręki !Powered by vBulletin®
Copyright © Sdcv.pl 2007 - 2020
Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:23.