Wróć   Sdcv.pl - Forum komputerowe > HydePark > Informacje IT


Informacje IT historia i powstanie, aktualności z internetu i ze świata PC 
Narzędzia wątku
Stare 20-01-09, 13:33   #1
pawka01
Emeryt :)
 
Awatar pawka01
 
Dołączył: Jul 2008
Skąd: Polska,Zachodniopomorskie
Wiek: 26
Posty: 804
Rozdane podziękowania: 37
Podziękowano mu 92 razy
Siła reputacji: 76
pawka01 pawka01 pawka01 pawka01

Awards Showcase

Domyślnie Poseł oskarżony o piractwo komputerowe

W piątek, 16 stycznia br., przed krakowskim sądem rozpoczął się proces byłego posła Platformy Obywatelskiej. Tomasz Sz. oskarżony jest o piractwo komputerowe.

<script language="JavaScript" type="text/javascript" src="http://technologie.gazeta.pl/info/text.js"></script> <!-- klucze: true | | tak --> <!--stan = 0--><!--<ilosc_stron>0</ilosc_stron>-->Jak donosi Gazeta Prawna, oskarżony nie przyznał się do winy. Prokuratura zarzuca mu nielegalne ściąganie z sieci oprogramowania do podróżowania przy pomocy GPS. Oskarżony miał też posiadać programy usuwające zabezpieczenia uniemożliwiające wykorzystywanie oprogramowania komputerowego w pełnym zakresie.

W trakcie prowadzonego śledztwa Tomasz Sz. stwierdził, że nie miał wiedzy na temat nielegalności posiadanego przez siebie oprogramowania. Prokuratura, która podkreśla incydentalność sprawy, zwraca jednak również uwagę na fakt, że oskarżony pracował w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nie jest więc on przeciętnym internautą.Sprawa ta pojawiła się przy okazji procesu, jaki toczy się przeciwko byłemu posłowi i jednocześnie byłemu wiceprezydentowi Krakowa. Odpowiada on za niegospodarność i korupcję. Co ciekawe, kwestia nielegalności posiadanego oprogramowania została przez prokuraturę określona jako "przypadek mniejszej wagi". Grozić ma za to kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do dwunastu miesięcy.
pawka01 jest offline  Narzędzia wątku


Witaj na Sdcv.pl! - Najlepszym forum komputerowym!
Zarejestruj się, a gdy tylko aktywujesz swoje konto, będziesz miał(a) pełny dostęp do zawartości forum!
Nowe znajomości i ciekawe dyskusje, są na wyciągnięcie ręki !Powered by vBulletin®
Copyright © Sdcv.pl 2007 - 2019
Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:58.